Rubriky:

Formule 1

Ecclestone vypovídal kvůli podezřelým platbám při prodeji práv F1

16. dubna 2011 13:28 - BERLÍN

Promotér formule 1 Bernie Ecclestone minulý týden vypovídal v Mnichově v rámci vyšetřování podezřelých plateb při prodeji komerčních práv F1 před pěti lety. Osmdesátiletý Brit nebyl podle agentury Reuters z ničeho obviněn a jakoukoliv účast v kauze popírá. Naopak list Süddeutschen Zeitung tvrdí, že Ecclestone v případu nefiguruje pouze jako svědek, ale i jako obviněný a je podezřelý z napomáhání při zpronevěře.

 

internet

"Když jsem se dozvěděl, že ve vyšetřování se objevuje i moje jméno, odletěl jsme do Mnichova, abych se setkal se státní zástupkyní a očistil své jméno," uvedl Ecclestone v prohlášení. "Jsem přesvědčen, že až vyjdou na světlo všechna fakta, bude jasné, že jsem neudělal nic špatného," dodal.

Případ odstartovalo lednové zatčení bývalého bankéře Gerharda Gribkowského. Ten údajně v roce 2006 během působení ve vedení banky BayernLB, která vlastnila část práv na formuli, zprostředkoval jejich prodej pod cenou. Za to podle vyšetřovatelů dostal 50 miliónů dolarů, maskovaných jako poplatky za poradenské služby.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1