Rubriky:

Formule 1

Ecclestone vzkázal týmům F1, že větší balík z reklamy nedostanou

19. května 2011 21:25 - BARCELONA

Šéf formule 1 Bernie Ecclestone odmítl snahu týmů získat větší podíl z prodeje reklamních práv. Na základě současné smlouvy dostávají stáje 50 procent, na víc podle mocného osmdesátiletého Brita nemají nárok.

 

Vivek Prakash, Reuters

"Není šance, aby dostali sedmdesát procent. Měli by být spokojeni s tím, co mají," řekl dnes Ecclestone německému odbornému magazínu "auto, motor und sport".

Týmům náleží polovina zisku z marketingových práv díky takzvané Concordské dohodě, která vyprší na konci roku 2012. Silné týmy Ferrari, McLaren, Mercedes a Red Bull už naznačily, že by v případě nespokojenosti s navrhovaným novým kontraktem mohly založit samostatnou sérii.

Ecclestone také popřel, že by se společnost CVC, jejímž je výkonným ředitelem, chtěla v nejbližší době vzdát svých komerčních práv na F1. Zájem o ně údajně projevil mediální magnát Ruppert Murdoch.

"Jsou s formulí spokojeni. Co díky ní vydělají, použijí na financování jiných obchodů. Budoucnost vypadá dobře. Proč by se toho tedy měli zbavovat?" řekl Ecclestone.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1