Rubriky:

Formule 1

Bobtná v F1 další skandál? Red Bull obvinil Ferrari ze špionáže

24. května 2011 09:42 - PRAHA

Když to nejde po dobrém... Pozice stáje Ferrari v letošním ročníku mistrovství světa vozů formule 1 rozhodně neodpovídá představám a pověsti Scuderie, náskok hlavních rivalů roste. Žádá si zoufalá doba zoufalé činy? Tým Red Bull totiž obvinil stáj z Maranella z odposlechu rádiové komunikace v paddocku!

 

Reuters

Se závažným obviněním, které může mít dalekosáhlé důsledky, se vytasil konzultant Red Bullu Helmut Marko v rozhovoru pro německou televizi RTL. „Všimli jsme si, že Ferrari provádí určitý druh špionáže,“ prohlásil bývalý jezdec formule 1 a vítěz slavné čtyřiadvacetihodinovky v Le Mans po dramatické nedělní Velké ceně Španělska v Barceloně, kde Sebastian Vettel dokázal uhájit těsné vedení před Lewisem Hamiltonem z McLarenu.

Podezření, že interní komunikaci v týmu Red Bull slyší i další uši, vyvolala jedna ze zastávek Marka Webbera v boxech. „Povolali jsme Marka k mechanikům relativně pozdě. A Ferrari vzápětí přivolalo Fernanda Alonsa. Byli schopni okamžitě reagovat,“ uvedl Marko. Podezření Red Bullu prý zesílilo poté, co vydalo jezdcům falešné pokyny k zastávce v boxech, Scuderia ale na předstíranou strategii neskočila. Italská stáj obvinění zatím nijak nekomentovala.

Nahlížení pod pokličku šéfkuchařů od konkurence není ve formuli 1 nijak výjimečné a týmy od sebe navzájem zhusta kopírují technologické vychytávky. Praktiky tajných agentů jsou ale i mezi otrlými týmovými bossy v postavení mimo hru. O zatím největší skandál se postaral šéfmechanik Ferrari Nigel Stepney, který v roce 2007 předával technické informace o vozu Ferrari svému protějšku v McLarenu Miku Coughlanovi. Týmu McLaren po provalení skandálu hrozilo vyloučení z formule 1, nakonec vyvázl s pokutou 100 miliónů dolarů.

pn, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1