Rubriky:

Formule 1

Bývalý šéf FIA Mosley považuje konání GP Bahrajnu za chybu

5. června 2011 10:56 - BERLÍN

Bývalý šéf Mezinárodní automobilové federace FIA Max Mosley ostře zkritizoval rozhodnutí zařadit Velkou cenu Bahrajnu formule 1 zpět do kalendáře mistrovství světa. Předchůdce současného šéfa Jeana Todta to označil za velkou chybu, která bude stát formuli 1 draho.

 

Yves Herman, Reuters

"Formule 1 se stává komplicem při tom, k čemu tam (v Bahrajnu) došlo. Bahrajnská vláda ji využije jako nástroj k represím," napsal Mosley v sloupku listu Daily Telegraph.

O znovuzařazení Grand Prix Bahrajnu do kalendáře se rozhodlo v pátek. Závod se pojede 30. října, původně se měl uskutečnit už 13. března, ale kvůli politickým nepokojům v ulicích byl odložen. Protesty proti vládě a královské rodině si v minulých měsících vyžádaly na tři desítky mrtvých.

Teprve 1. června skončil v zemi více než dvouměsíční výjimečný stav, přesto ministerstvo spravedlnosti upozornilo, že úřady ani poté nezmírní tlak na protivládní skupiny. Proti pořádání závodu se nedávno vyjádřila i organizace na ochranu lidských práv Human Rights Watch.

"Vláda Bahrajnu bude chtít vylepšit image země, konáním závodu chce přesvědčit svět, že ty problémy tam byly malé a dočasné," pokračoval Mosley. "To rozhodnutí je chyba, na kterou se nezapomíná, a pokud nebude napravena, přijde to formuli 1 nakonec draho," dodal.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1