Rubriky:

Formule 1

VIDEO: Kubica po nehodě chodí. Ale bez berlí se jezdec F1 neobejde

14. června 2011 14:35 - PRAHA

Robert Kubica chodí, ale podpírá se berlí a druhou ruku má ve speciální dlaze. Takový je současný zdravotní stav jezdce formule 1, který začátkem února těžce havaroval při nevýznamné Rallye Ronde di Andora v italské Ligurii. Po čtyřech měsících polský deník Fakt natočil pilota ze stáje Lotus Renault v italském městě Pietrasanta, kde se zotavuje.

 

, ČTK/AP

Kubica osudnou neděli 6. února prožil nejhorší den svého života. Mnohočetné zlomeniny pravé ruky a nohy po těžké nehodě způsobily, že musel absolvovat čtyři složité operace a v nemocnici strávil deset týdnů.

Nyní je polský jezdec na speciální klinice v Itálii, kde podstupuje každodenní rehabilitaci. Sedmadvacetiletý pilot, který patří mezi špičku jezdců formule 1, má do formy ještě hodně daleko. Chodí o berlích a s obtížemi se dostává i do auta.

Vrak Kubicovy škodovky, jejímž středem po nárazu prošlo svodidlo.Vrak Kubicovy škodovky, jejímž středem po nárazu prošlo svodidlo.foto: ČTK/AP/Gianni Chiaramonti

Na Kubicu dohlíží jeho osmadvacetiletá přítelkyně Edith Witasová. Ta se o něj stará a dělá mu i řidičku. Polák se léčí v rehabilitačním centru Viareggio pro piloty F1 pod dohledem lékaře Riccarda Ceccarelliho, který se o Kubicu staral už po nehodě před šesti lety.

lik, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1