Rubriky:

Formule 1

Schumacher uspořádá party, bude slavit dvacetileté jublieum

23. srpna 2011 11:24 - PRAHA

Dvacetileté jubileum oslaví fenomenální německý pilot Michael Schumacher při víkendové GP Belgie. Právě na okruhu ve Spa debutoval sedminásobný mistr světa 25. srpna 1991 v šampionátu F1. Tehdy jako neznámý mladík v Jordanu nedojel. Teď se vrací jako hvězda Mercedesu, ale výsledek bude možná stejný.

 

Fernando Hernandez, ČTK/AP

„Ve Spa to všechno začalo. Prožil jsem na belgickém okruhu mnoho důležitých momentů. Jde pro mě o výjimečný závod,“ citovaly Schumachera internetové stránky F1sports.cz.

U příležitosti dvaceti let ve formuli 1 sezval na sobotu po kvalifikaci Schumacher celý paddock na party a přípitek.

Zatímco při druhém startu kariéry ve Spa už Schumacher vyhrál, nyní ve zřejmě předposlední sezóně budou stupně vítězů zřejmě jen nedostižným snem. Je průběžně desátý, zaostává i za týmovým kolegou Rosbergem. Však se také čile spekulovalo, že monopost Mercedesu opustí ještě před vypršením tříletého kontraktu na konci roku 2012.

„Rozhodně nehodlám končit. Nevím s jakými výsledky, ale určitě budu závodit i v příštím roce,“ vyvrátil pilot spekulace a připustil, že vysněného osmého absolutního prvenství se zřejmě nedočká. „Máme skutečně velkou ztrátu,“ přiznal v reakci na letošní výsledky. Ani jednou totiž nebyl na stupních vítězů.

„Bylo by mimořádně drzé tvrdit, že budeme v další sezóně usilovat o titul,“ prohlásil Schumacher. Současně naznačil, že ani rok 2012 nemusí být jeho posledním ve formuli 1. „Pokud mě budou závody bavit a budu mít energii, je možné všechno,“ uvedl mnohoznačně.

ram, Právo

Zrušit


Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1