Rubriky:

Formule 1

Živě

VIDEO: Pokračování kontroverze v Singapuru. Znič Hamiltona, řekli Massovi do sluchátek

3. října 2011 17:03 - PRAHA

Pletichy á la James Bond jako by přitahovaly Velkou cenu Singapuru vozů formule 1. K proslulé zinscenované bouračce mladého Nelsona Piqueta v režii šéfa stáje Renault Flavia Briatoreho se při letošním závodu přidal kontroverzní střet Lewise Hamiltona s Felipem Massou. Zprvu jasné zavinění jezdce stáje McLaren totiž ve světle nových skutečností už tak jednoznačné není...

 

Tim Čong, Reuters

Nový pohled na celou záležitost nabídl sestřih nejlepších momentů ze závodu publikovaný v sekci pro registrované uživatele na oficiálním serveru formule 1. Na videu je totiž slyšet i rádiová komunikace mezi týmem Ferrari a Massou, která se nedostala do televizního přenosu. V éteru je slyšet závodní inženýr Rob Smedley, který Brazilcovi uděluje pokyn: „Zadrž Hamiltona, jak nejlíp umíš. Znič mu závod, jak nejlíp umíš. Pojď, chlapče...“

Ze záznamu ale bohužel není jasné, v kterém okamžiku byl vzkaz vyslán. K incidentu, který už týden vzdouvá atmosféru v paddocku, došlo ve 12. kole nočního závodu. Čtyři kola předtím dojel Hamilton pátého Massu a jejich souboj pokračoval i po společné zastávce v jedenáctém kole. Hned v následujícím okruhu se však Hamilton otřel zezadu o Brazilcovo ferrari a způsobil mu defekt pravé zadní pneumatiky. Sám přitom ale přišel o část předního křídla a byl potrestán průjezdem boxovou uličkou.

Oba proto museli znovu do boxů, zatímco ale Massa přišel o naději na slušný výsledek a nakonec dojel devátý, britský pilot proti tomu obsadil pátou příčku. Massa ihned po závodě obvinil Hamiltona z toho, že „nepoužívá mozek“ a sarkasticky mu poděkoval za „skvěle odvedenou práci“. Ke srážce obou jezdců prakticky v totožné situaci totiž došlo již při tlačenici během kvalifikace.

Ať už je miska viny vychýlena na tu či onu stranu, je to Hamilton, kdo má máslo na hlavě. Jen v letošní sezóně se totiž dostal do kontroverze s kolegy při závodech v Malajsii, Monaku, Kanadě, Británii, Maďarsku, Belgii a naposled i v Singapuru. A kolegům mistra světa z roku 2008 začíná docházet trpělivost a před nedělní Velkou cenou Japonska v Suzuce si vyžádali inauguraci u bezpečnostního  delegáta Mezinárodní automobilové federace FIA Charlieho Whitinga, jejímž tématem nebude nikdo jiný než Hamilton.

pn, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1


MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji proběhlo od 10. do 26. května 2019 na Slovensku. Na šampionátu triumfovala reprezentace Finska, druzí skončili hokejisté Kanady. V souboji o třetí místo porazili Rusové tým České republiky. 84. MS v hokeji se odehraje 8. až 24. května 2020 ve Švýcarsku.