Hamilton získal cenu pro největší motoristickou osobnost roku

19. prosince 2020 12:33 - Paříž

Sedminásobný mistr světa formule 1 Lewis Hamilton získal při vyhlášení cen Mezinárodní automobilové federace (FIA) hlavní cenu pro největší osobnost roku. Galavečer se podobně jako v jiných sportech konal kvůli koronavirové pandemii on-line.

 

Hamad I Mohammed, Reuters

Pětatřicetiletý Hamilton zároveň dostal cenu prezidenta FIA společně Michaelem Schumacherem, jehož rekordy letos vyrovnal a překonal. Britský pilot Mercedesu má stejně jako legendární Němec sedm mistrovských titulů a s 95 vyhranými Velkými cenami je nejúspěšnějším jezdcem historie.

Hamilton také získal cenu Italského autoklubu za výkony ve třech letošních Grand Prix na italském území. Světový šampion vyhrál v Imole a Mugellu, v Monze byl sedmý a na všech třech okruzích zajel nejrychlejší kolo.

Prezidentskou cenu dostali také traťoví komisaři a členové lékařského týmu na okruhu z Bahrajnu, kteří pomohli Francouzi Romainu Grosjeanovi z hořícího monopostu.

Nováčkem roku byl vyhlášen Japonec Juki Cunoda, jenž bude v příští sezoně jezdit ve formuli 1 za tým Alpa Tauri. Finský veterán Kimi Räikkönen zase vyhrál fanouškovskou anketu o nejlepší akci roku za vynikající úvodní kolo v Portugalsku, během něhož předjel deset soupeřů.

ČTK

Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1


Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.

Patička stránky: