Rubriky:

Formule 1

Ecclestone dostal šek a GP USA je opět ve hře

8. prosince 2011 15:36 - PRAHA

A zase je všechno jinak! Formule 1 se příští rok v Texasu pojede. Šéfové americké promotérské společnosti se domluvili s Berniem Ecclestonem, zaslali mu požadované finanční záruky a slíbili, že práce na okruhu se co nevidět zase rozběhnou. V Austinu, kde je zatím pouhé staveniště, by se měl závod konat 18. listopadu 2011.

 

Red Bull

Světová rada motorsportu ve středu schválila původní podobu kalendáře formule 1. Tedy i s listopadovým termínem pro Austin. Na staveništi v Texasu se přitom před nedávnem kvůli problémům s podpisem smlouvy mezi vedením okruhu a Ecclestonem zastavily práce. Šéf formule 1 ale prodloužil Američanům do 7. listopadu termín pro složení zálohy a věci se daly znovu do pohybu.

„Pan Ecclestone dostal ve středu svůj šek. Rádi bychom poděkovali všem fanouškům, místním úřadům i podnikatelům, kteří nás podpořili,“ oddechl si jeden ze zakladatelů COTA (Circuits of the Americas) Red McCombs. A Světová rada vzápětí schválila definitivní podobu příští sezóny. Organizátoři GP USA jedním dechem ujistili, že se na stavbě v Austinu začne ihned pracovat.

Ve Spojených státech se jela formule 1 naposledy v roce 2007 na okruhu v Indianapolisu.

pn, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1