Rubriky:

Formule 1

Pilot F1 Sutil dostal za ublížení podmínku a pokutu

31. ledna 2012 12:09 - MNICHOV

Německý pilot formule 1 Adrian Sutil dostal u soudu v Mnichově za ublížení na zdraví podmínečný trest na rok a půl a pokutu 200.000 eur (pět milionů korun). Na jezdce týmu Force India podal žalobu spolumajitel stáje Lotus Renault (nově jen Lotus) Eric Lux, kterého Sutil pořezal v dubnu v nočním klubu v Šanghaji. Sutil se při výpovědi bránil, že jednal neúmyslně. Zatím není jasné, zda se proti verdiktu odvolá.

 

Max Rossi, Reuters

Devětadvacetiletý Sutil zranil Luxe 17. dubna po Velké ceně Číny na oslavě vítězství svého kamaráda Brita Lewise Hamiltona. Německý pilot rozbitou lahví šampaňského způsobil Luxovi na krku řeznou ránu, která si vyžádala 24 stehů. Sutil hovořil o náhodě a poraněnému muži se několikrát snažil omluvil, aby spor mimosoudně urovnal.

"Snažil jsem se udělat cokoli, aby to neskončilo u soudu," prohlásil při pondělním stání německý pilot. "Je mi to hrozně líto. Nechtěl jsem, aby se to stalo. Byla to nešťastná náhoda," dodal.

Lux ale jeho zájem ignoroval. "Očekával jsem, že přijede do Lucemburku a omluví se osobně. Zavolání nestačí," řekl lucemburský podnikatel před soudem. Sutil přišel na konci sezony o místo v týmu Force India, angažmá pro tento rok devátý muž loňského seriálu mistrovství světa nemá.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1