Živě

Red Bull už nebude tak dominantní, prorokuje Button

24. února 2012 10:51 - PRAHA

Sebastian Vettel bude pořád patřit mezi jasné kandidáty na titul ve formuli 1, rozhodně jej ale nezíská tak suverénním způsobem jako v uplynulé sezóně. Alespoň pilot McLarenu Jenson Button je o tom přesvědčen. „Red Bull už nebude mít takový náskok,“ věří loňský vicemistr světa.

 

Albert Gea, Reuters

Vettel si loni došel pro druhý titul v řadě zcela jednoznačně, jedenáct závodů vyhrál a poslední čtyři podniky MS jel už jako jistý šampión. Podle Buttona ale dosavadních sedm dnů oficiálních testů v Jerezu a Barceloně naznačuje, že se výrazná dominance Red Bullu ztrácí.

„Seb je pořád jasným favoritem, vždyť je dvojnásobným mistrem světa. Red Bull bude silný i po úpravách technických regulí, nemyslím si ale, že budou v úvodu sezóny drtit zbytek startovního pole jako loni,“ je přesvědčen jezdec McLarenu.

Světový šampión z roku 2009, kdy získal titul v barvách týmu Brawn GP, odkroužil ve čtvrtek na Katalánském okruhu 114 kol a ve výsledkové listině mu patřilo čtvrté místo se ztrátou půldruhé sekundy na nejrychlejšího Pastora Maldonada s williamsem.

„Proti Jerezu jsme zatím na voze mnoho věcí nezměnili. Děláme malé krůčky, ale ten opravdu velký krok přijde až na úvod sezóny v Melbourne. Na první závod máme připravený balík vylepšení a simulace ve větrném tunelu potvrzuje, že jsme na dobré cestě,“ podotkl Button.

pn, Sport.cz

Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.