Rubriky:

Formule 1

Kladno vs Jihlava: bitva o baráž začíná

6. března 2003 08:00 - KLADNO

Na tři vítězství hrané finále play-off první hokejové ligy, jehož vítěz získá právo účasti v baráži o extraligu, začíná ve čtvtek na kladenském ledě. Domácí jsou favority, Jihlava však neskládá zbraně a necítí se předem poražena.

"Porazit se dá každý. Když zahrajeme dobře v obraně a vyjde i koncovka, nemusíme se z Kladna vracet s prázdnou. V zápasech na ledě soupeře můžeme jen získat," uvažuje trenér Dukly Jiří Režnar, který postrádá dlouhodobě zraněné útočníky Adamce, Cmunta a Mareše a vzhledem k termínové kolizi s play-off nejvyšší soutěže nemůže využít ani na střídavý start z Vítkovic zapůjčeného Olesze.

Kladenský kouč Zdeněk Müller očekává nejbotížnější úsek cesty do vysněné baráže. "Nelze si myslet, že to bude snadné jen proto, že jsme nad Jihlavou v sezóně dvakrát celkem jednoznačně vyhráli a dali ji šest a sedm gólů. V play-off výrazně zlepšila obrannou činnost, už tolik branek nedostává. Klíčové bude zvládnout první dvě domácí utkání jako v předcházejícíchsériích. Musíme se ale prosadit z přesilovek, využít tlak a šance ke gólům a pak soupeř nezbyde než hru víc otevřít," tvrdí trenér, jemuž chybí nemocný útočník Hořava.

Martin Kézr

Zrušit