Rubriky:

Formule 1

Red Bull popřel, že bych chtěl do týmu přivést Hamiltona

14. března 2012 08:28 - Londýn

Vedení stáje formule 1 Red Bull popřelo spekulace, že by chtělo k dvojnásobnému mistru světa Němci Sebastianu Vettelovi získat britského pilota Lewise Hamiltona z McLarenu. Šampión z roku 2008 by měl podle médií v týmu po sezóně nahradit Australana Marka Webbera, kterému končí smlouva.

 

Vivek Prakash, Reuters

"Jen těžko si dokážu představit Lewise v naší stáji," citovala agentura Reuters šéfa Red Bullu Christiana Hornera před víkendovou Velkou cenou Austrálie, která odstartuje novou sezónu F1. "Myslím, že je spokojený tam, kde je a my jsme zase spokojení s našimi jezdci," dodal.

Red Bull se podle Hornera chce zaměřit na výchovu vlastních pilotů. "Máme dva slibné talenty Jeana-Erika Vergenea a Daniela Ricciarda a rozhodli jsme se do nich investovat. Oba si zaslouží šanci, takže až budeme hledat nového jezdce, vsadíme spíš na vlastní než cizí zdroje," uvedl

Horner také připomněl, že podobně tým postupoval v případě úřadujícího šampióna Vettela, který začínal v sesterské stáji Torro Rosso. Navíc nevyloučil možnost prodloužení smlouvy s pětatřicetiletým Webberem. "Mark určitě nejde do sezony s tím, že bude jeho poslední," prohlásil. "Nikde není napsáno, že u nás nebude pokračovat. Všechno se vyřeší na konci sezóny," dodal.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1