Rubriky:

Formule 1

Massa po špatném úvodu sezóny zrušil volno, šéf Ferrari mu věří

28. března 2012 16:32

Po nevydařeném vstupu do mistrovství světa formule 1 zrušil pilot Ferrari Felipe Massa plánovanou cestu za rodinou do Brazílie a místo toho se v týmovém sídle v Maranellu pustil do práce. I když třicetiletý jezdec v Melbourne ani v Sepangu nebodoval a znovu ožily spekulace o jeho konci v italské stáji, její šéf Stefano Domenicali vyjádřil Massovi podporu.

 

ČTK/AP

"Moc dobře si pamatuji na čtyři roky starou situaci, kdy na tom byl podobně. V novinách se dožadovali jeho odchodu a on dokázal zareagovat tím nejlepším způsobem. Tým ho podržel a on vyhrál dva ze tří dalších závodů," uvedl Domenicali na týmovém webu.

"A víme, jak ta sezóna tehdy dopadla. Byl vlastně mistrem světa, i když jen pár sekund, a získali jsme šestnáctý titul v Poháru konstruktérů," připomněl turbulentní vyvrcholení sezóny v roce 2008, v níž Massa skončil druhý o bod za Britem Lewisem Hamiltonem z McLarenu.

Domenicali ocenil Massův přístup. "Změnil plány, místo cesty domů rozebere s inženýry v klidu ty dva závody a pokusí se zjistit, proč to nešlo," řekl šéf Ferrari, jehož druhý jezdec Španěl Fernando Alonso v neděli v Sepangu překvapivě zvítězil.

Massa úvodní Velkou cenu Austrálie nedokončil, v Malajsii dojel patnáctý. Na stupně vítězů čeká od korejské Grand Prix v říjnu 2010. Šampionát F1 bude pokračovat 15. dubna Velkou cenou Číny.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1