Rubriky:

Formule 1

Vůz mechaniků stáje F1 Force India zasáhly v Manámě Molotovovy koktejly

19. dubna 2012 14:38 - Manáma

Nepříjemný zážitek má za sebou čtveřice mechaniků stáje formule 1 Force India. Ve středu večer byl jejich vůz cestou do hotelu z okruhu v Manámě, kde se v neděli pojede Velká cena Bahrajnu, zasažen při střetech policie s demonstranty zápalnou lahví.

 

Jamali Hasan, ČTK/AP

"Nikdo z našeho týmu nebyl zraněn, Molotovovy koktejly totiž neházeli přímo po nás. Prostě jsme se připletli k incidentu na silnici," citovala agentura AP mluvčího týmu Willa Hingse. Dva z členů stáje však ve stínu této události požádali vedení o svolení k návratu do Velké Británie. "Nemůžu prozradit jména nebo jejich funkce. Byli to lidé, co pracovali pro tým a odjeli z vlastní svobodné vůle," dodal.

Ve středu také došlo ke střetům na výstavě, která Grand Prix v Bahrajnu provází. Bezpečnostní složky při následných pouličních potyčkách vypálily na demonstranty několik omračujících granátů.

Protivládní demonstrace a pouliční nepokoje se v Bahrajnu konají od loňského povstání šíitské opozice proti sunnitskému režimu. Tehdy kvůli němu byla Velká cena zrušena a podobný scénář hrozil i letos. Mezinárodní automobilová federace FIA však po zprávách od diplomatů a nezávislých expertů dala závodu zelenou.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1