Rubriky:

Formule 1

Pilotka De Villotaová je stále v kritickém stavu

6. července 2012 11:04 - Cambridge/Praha

Trýznivé okamžiky prožívá rodina španělské automobilové závodnice Maríi de Villotaové, která při úterním testu na letišti v britském Duxfordu utrpěla vážné zranění hlavy. Dvaatřicetiletá závodnice zůstává stále v kritickém, nicméně stabilizovaném stavu.

 

Rob Griffith, ČTK/AP

„I tato informace pro nás byla velkým povzbuzením, s ohledem na to, jaký zákrok musela absolvovat," uvedla v prohlášení sestra španělské jezdkyně. De Villotaová se zranila při své premiérové jízdě s monopostem formule 1 v barvách stáje Marussia při zdánlivě banálním testu, při němž narazila v rychlosti 50 km/h do týmového kamiónu. Nešťastně přitom hlavou narazila do nakládací plošiny a utrpěla frakturu lebky. I přes enormní snahu lékařů, kteří španělskou závodnici v nemocnici v Cambridgi operovali 12 hodin, přišla o pravé oko.

Paddock formule 1 zpráva o nehodě silně zasáhla a rodině De Villotaové se dostává silné podpory. Mimo jiné od Felipeho Massy, který sám utrpěl vážné poranění hlavy při kvalifikaci na Velkou cenu Maďarska v roce 2009. „Moc na ni myslím, protože jsem byl v podobné situaci. Mně se díkybohu nic vážného nestalo, ale María takové štěstí neměla. Doufám, že se dá brzy do pořádku. A taky doufám, že celá nehoda bude důsledně prošetřena a vyvodí se z ní nějaké poučení. V současné formuli 1 není takový případ normální," poznamenal brazilský závodník.

pn, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1