Hockenheim

Mistrovský kousek se povedl mechanikům ze stáje McLaren. Při nedělní Velké ceně Německa v Hockenheimu zvládli pit stop v rekordním čase. Jenson Button při své druhé zastávce v boxech uvedl monopost do klidu na pouhých 2,31 sekundy, během kterých jeho mechanici stihli vyměnit kola.

Rekordní zastávka v boxech Jensona ButtonaVideo: Alex Domanski

"To je téměř neuvěřitelné. Fenomenální čas," řekl šéf týmu Martin Whitmarsh. "Kvůli našim zastávkám jsme byli často terčem kritiky, ale tentokrát chlapci odvedli neuvěřitelnou práci; 2,31 sekundy, to je tak na mrknutí oka," přidal se s pochvalou i Button.

Bleskurychlá výměna pneumatik pomohla Buttonovi v závodě na průběžné druhé místo, protože do té doby druhý Sebastian Vettel z Red Bullu se v dalším kole vrátil z boxů až těsně za ním. Britský pilot pak sice v předposledním kole závodu pozici neudržel, Vettel však byl za předjížděcí manévr mimo trať potrestán dvacetisekundovou penalizací, takže druhé místo nakonec připadlo přece jen Buttonovi. Závod vyhrál Fernando Alonso z Ferrari.