Rubriky:

Formule 1

Povzbuzený Button doufá, že v Maďarsku opět uspěje

26. července 2012 19:44

Na Hungaroring nedá dopustit. Před šesti lety tam Jenson Button vyhrál svou první Velkou cenu, loni zase slavil triumfem na okruhu u Budapešti dvoustý závod v mistrovství světa vozů formule 1. O nadcházejícím víkendu chce dvaatřicetiletý pilot v Maďarsku znovu ubrat z náskoku soupeřů a posunout McLaren výš v Poháru konstruktérů.

 

Albert Gea, Reuters

Do Maďarska mířil Button plný sebevědomí po povedeném závodu na německém Hockenheimringu, kde dojel druhý za vítězným Fernandem Alonsem ze stáje Ferrari. „Výsledek z Německa nás vrátil do hry. A za takové situace nemůže být nic lepšího než závod hned další neděli. Do kokpitu se vrátíme pomalu dřív, než stačíme vybalit kufry," liboval si mistr světa z roku 2009.

Pro Buttona má Hungaroring mezi okruhy zvláštní místo. „Samozřejmě, že to je pro mě speciální místo. V roce 2006 jsem tady vyhrál svůj první závod ve formuli 1. Loni jsem tady v sobotu slavil v paddocku se starými přáteli dvoustou Velkou cenu a v neděli jsem vyhrál. To byl nezapomenutelný víkend," připomněl vítěz třinácti závodů MS.

Před jedenáctým závodem letošní sezóny Button doufá, že do sebe přesně zapadnou všechny díly skládačky a McLaren bude opět odjíždět v euforii. „Výkon z Hockenheimu byl velkým povzbuzením, úspěch ale ovlivňuje řada faktorů. Super je, že se tlačíme dopředu. A bylo by úžasné odvézt z Maďarska další triumf. Jako odměnu za tvrdou práci celého týmu," dodal Button.

pn, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1