Tréninkům na Velkou cenu Singapuru F1 kraloval Vettel

Singapur

Dvojnásobný mistr světa Sebastian Vettel z Red Bullu zajel nejrychlejší čas v obou dnešních trénincích na nedělní Velkou cenu Singapuru. O celkovém pořadí po dnešku rozhodly tradičně odpolední jízdy, ve kterých německý pilot a vítěz loňského závodu porazil o 311 tisícin sekundy Jensona Buttona z McLarenu.

Německý závodník Sebastian Vettelze stáje Red Bull.

Pod hranici 1:49 se za umělého osvětlení na městském okruhu Marina Bay dostali ještě lídr šampionátu Fernando Alonso ve ferrari a druhý pilot Red Bullu Mark Webber. Dopoledne se jezdci nedostali pod minutu a 50 sekund a Vettela nejvíc ohrožoval Lewis Hamilton v mclarenu, ale v druhém tréninku byl až pátý. Z jezdců z popředí celkové klasifikace se příliš nedařilo třetímu Kimimu Räikkönenovi, který s lotusem zajel až dvanáctý čas.

"Je těžké odhadnout, nakolik ty časy odpovídají (skutečnému rozložení sil), ale každopádně tvrdíme muziku, auto nedělá žádné potíže, a proto všechno běží hladce," pochvaloval si Vettel, který na čtvrtém místě průběžného pořadí ztrácí 39 bodů na Alonsa.

V Singapuru chce zahájit stíhací jízdu a jako nejlepší odrazový můstek by byl v sobotu zisk pole position, protože v posledních třech letech v Singapuru vždy vyhrál závod vítěz kvalifikace. "Ideální bude startovat zepředu, ale pro to bude třeba ještě něco udělat," dodal Vettel, který trénink absolvoval s upravenou blikající helmou. "Žádný význam to nemá, jenom být nápadný, a to se povedlo. Blikám jako diskokoule," žertoval.