Rubriky:

Formule 1

VIDEO: Schumacher málem roztavil brzdy, srážce s Vergnem ale nezabránil

24. září 2012 11:17 - Praha

Pilot stáje Toro Rosso Jean-Eric Vergne sahal při nedělní Velké ceně Singapuru potřetí v kariéře po bodech, nakonec ale pouze vyplnil statistiku jezdců s DNF (Nedokončil) ve výsledcích. Důvod? Ve 39. kole jej v ostré pravotočivé zatáčce doslova smetl nejzkušenější muž ve startovním poli Michael Schumacher.

Ke karambolu došlo jen chvilku poté, co trať opustil v 38. kole safety car a začalo se znovu závodit. Vergne bojoval při nájezdu do zatáčky o pozici se Sergiem Pérezem ze Sauberu, než se ale nadál, byl venku ze hry. Schumacher do něj totiž najel zezadu jako utržený vagón a oba monoposty se poroučely rovnou za nosem do únikové zóny. Paradoxní je, že při loňském závodu v Singapuru velezkušený německý závodník sestřelil zezadu Péreze.

„Šel jsem na brzdy o něco dřív než obvykle, auto ale vůbec nezpomalilo. Snažil jsem se stůj co stůj odvrátit havárii, ale nešlo to. Jel jsem prostě rovně," vysvětloval Schumacher v boxech důvod karambolu.

Za způsobenou havárii byl Schumacher potrestán ztrátou deseti míst na startu Velké ceny Japonska, která se jede za dva týdny, a v boxech si sypal popel na hlavu, že Vergnemu zkazil možná životní závod. „Je mi líto, že Jean-Eric musel odstoupit. Stejně jako přišla vniveč práce našeho týmu. Musíme zjistit, co se přesně stalo," poznamenal sedminásobný mistr světa.

Pro francouzského mladíčka, jehož dělí od zkušeného veterána celých jednadvacet let, byla ztráta sedmé pozice zklamáním, dokázal se ale přes nezaviněný karambol přenést. „Nemělo by smysl nechat se cloumat vztekem. Takové věci se prostě stávají a i mnohem zkušenější jezdci prostě dělají chyby. Michael se mi omluvil a tím to pro mě končí. Škoda, že jsem nedosáhl na body, ale s výkonem během celého víkendu mohu být hodně spokojený," doplnil Vergne.

pn, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1