Rubriky:

Formule 1

Pilot F1 Hamilton odmítl, že by litoval přestupu do Mercedesu

16. listopadu 2012 12:36 - Austin

Britský pilot formule 1 Lewis Hamilton jednoznačně odmítl, že by litoval svého přestupu z McLarenu do stáje Mercedes, jejíž barvy bude hájit od příští sezóny. S tímto tvrzením přišel v minulých dnech šéf McLarenu Martin Whitmarsh.

 

Suhaib Salem, Reuters

"Trochu mě to překvapilo. Rozhodně to není pravda," řekl Hamilton před Velkou cenu USA v Austinu. "McLaren je skvělý tým, já jsem u něj dlouho, takže to pro každého z nás je trochu citlivá a emotivní záležitost. Ale já tomu až do konce sezóny dám sto procent," uvedl. "Každopádně jsem velmi spokojený s tím, jak jsem se rozhodl."

O přestupu mistra světa z roku 2008 se letos spekulovalo delší dobu, smlouvu nakonec Hamilton podepsal po Velké ceně Singapuru, kde odstoupil ve 22. kole z prvního místa kvůli špatné převodovce. "Učinil to rozhodnutí pod tíhou okamžiku a řekl bych, že toho lituje," uvedl nedávno Whitmarsh. "Je špatné dělat taková rozhodnutí po špatném závodu," prohlásil.

McLaren je kvalitnějším týmem než Mercedes, v jehož barvách Němci Nico Rosberg a Michael Schumacher od oznámení Hamiltonova přestupu v posledních čtyřech závodech nezískali ani bod. Mercedes však už pracuje na vývoji auta pro novou sezónu a právě Hamilton, který nahradí končícího Schumachera, má stáji pomoci dostat se mezi nejlepší.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1