Vettel byl v trénincích v Brazílii druhý, Alonso pátý

Oba měřené tréninky na Velkou cenu Brazílie vozů formule 1 vyhrál pilot McLarenu Lewis Hamilton. Lídr průběžného pořadí MS a hlavní adept na mistrovský titul Sebastian Vettel z týmu Red Bull zajel vždy druhý čas, Fernando Alonso byl pátý.

Německý závodník Sebastian Vettel na okruhu v Sao Paulu.

Brit Hamilton, jenž na okruhu Interlagos v Sao Paulu získal před čtyřmi lety mistrovský titul, zajel časy 1:14,131 a 1:14,026. Němec Vettel z týmu Red Bull byl v prvním tréninku pouze o devět tisícin sekundy pomalejší, v druhém ztratil 274 tisícin.

Pětadvacetiletý favorit na triumf v šampionátu zajel svůj čas na letošních pneumatikách Pirelli, zatímco Hamilton už testoval model pro příští sezónu, v níž bude po ohlášeném přestupu z McLarenu jezdit za Mercedes.

Španěl Alonso, jenž musí v nedělní Grand Prix skončit na stupních vítězů, aby měl šanci na titul, byl na svém ferrari nejprve o 261 tisícin pomalejší než Hamilton, odpoledne pak ztratil více než půl sekundy.

Sedminásobný mistr světa Michael Schumacher, jenž se v Brazílii podruhé loučí s kariérou, zajel jedenáctý a šestý čas. Pro své fanoušky měl speciální vzkaz na helmě: "Život je o vášních. Děkuju, že jste se mnou sdíleli tu mou."