Rubriky:

Formule 1

Schumacher se neměl vracet, tvrdí šéf formule 1 Ecclestone

8. prosince 2012 12:42 - Londýn

Návrat německé legendy Michaela Schumachera do mistrovství světa formule 1 v roce 2010 byl podle promotéra seriálu Bernieho Ecclestona chybou. Sedminásobný světový šampión měl prý raději zůstat ve sportovním důchodu a neriskovat, že si nepodařeným comebackem pokazí reputaci.

 

Nacho Doce, Reuters

"Byl bych radši, kdyby skončil jako sedminásobný mistr světa, než teď. Lidé, kteří začali sledovat formuli 1 až nyní, si budou pamatovat současného Schumachera. Neuvidí toho někdejšího hrdinu, ale člověka, který může zklamat," uvedl Ecclestone na oficiálním webu formule 1.

Schumacher se v roce 2006 rozloučil s formulí ziskem sedmého titulu, ale předloni se vrátil v barvách Mercedesu. Na někdejší úspěšné sezóny ovšem vítěz rekordních 91 Velkých cen nenavázal, na stupně vítězů se prosadil pouze jednou. Mercedes s ním neprodloužil smlouvu a třiačtyřicetiletý jezdec po letošním šampionátu podruhé ukončil kariéru.

"Doufám, že já to dokážu"

"Myslím, že je důležité poznat, když už člověk na něco nestačí, jak byl zvyklý, a předat to někomu jinému. Doufám, že já to dokážu. Až nebudu stačit, řeknu nashle," uvedl dvaaosmdesátiletý Brit, který občas čelí kritice, že už na řízení seriálu nestačí.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1