Rubriky:

Formule 1

Sázkařům v Austrálii se vrátí peníze vsazené na Webbera. Češi o podobném kroku neuvažují

25. března 2013 10:21 - Sydney
(Aktualizováno: 25. března 2013 16:48)

Australská sázková kancelář se rozhodla vrátit peníze všem, kteří si před nedělní Velkou cenou formule 1 v Malajsii vsadili na vítězství Marka Webbera. Australan o výhru přišel poté, co jeho stájový kolega z Red Bullu Sebastian Vettel v závěru ignoroval pokyny týmu a Webbera riskantním manévrem předjel. Bookmakeři akci pojmenovali "splátka spravedlnosti".

 

Tim Chong, Reuters

"Rozhodně není Markova chyba, že se Sebastian nedokáže řídit jednoduchými pokyny," uvedl Haydn Lane ze sázkové kanceláře sportsbet.com.au v tiskovém prohlášení.

České sázkové kanceláře australskou společnost následovat nebudou. "Stejně jako ve všech případech, jsou pro nás rozhodující pro vyhodnocení sázek oficiální výsledky. Takže o něčem podobném neuvažujeme," uvedl pro Sport.cz mluvčí Tipsportu Lubomír Ježek. "O podobném kroku neuvažujeme," reagoval mluvčí Fortuny Petr Šrain.

Trojnásobný mistr světa Vettel se po závodě týmu i Webberovi omluvil, v boxech Red Bullu i na stupních vítězů ale přesto vládla mrazivá atmosféra. Vedení stáje hodlá incident ještě řešit.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1