Rubriky:

Formule 1

Živě

De Villotaová se poprvé po hrůzné nehodě podívala do paddocku

12. května 2013 09:51 - Barcelona

Španělská závodnice Maria de Villotaová při domácí Grand Prix formule 1 v Barceloně poprvé po vážném zranění zavítala do paddocku. S červenou páskou přes pravé oko, o které přišla loni v červenci po těžké havárii během testů pro stáj Marussia v Anglii, si vychutnávala po dlouhé době řev burácejících motorů.

 

Luca Bruno, ČTK/AP

"Mísil se ve mně adrenalin a smutek," přiznala třiatřicetiletá pilotka. "Celý život jsem závodila, byl to můj svět a ten se mi najednou na deset měsíců zastavil. Teď jsem alespoň tady zpátky, a i když to nebude jednoduché, myslím, že si nedělní závod užiju," věřila velká kamarádka skotské závodnice Susie Wolffové, jež spolupracuje s Williamsem.

Když prý De Villotaová po dlouhé době uslyšela motory, zachvělo se jí celé tělo. Pak si popovídala mimo jiné s piloty Fernandem Alonsem nebo Sergiem Pérezem.

Dcera bývalého jezdce F1 Emilia de Villoty řídila loni v létě formuli 1 teprve počtvrté a poprvé pro ruský tým, když náhle na rovince nabourala do nakládací rampy zaparkovaného kamiónu Marussie. Měla proraženou lebku, podstoupila dvě operace a oko už jí lékaři nezachránili. Vyšetřovatelé pak vyloučili, že by příčinou nehody byly technické problémy.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1


MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.