Rubriky:

Formule 1

Red Bull podal před startem GP Monaka protest proti Mercedesu

26. května 2013 15:27 - Monako

Tým Red Bull podal krátce před startem Velké ceny Monaka formule 1 protest proti rivalovi Mercedesu. Předmětem sporu je testování pneumatik Pirelli stájí Mercedes, ke kterému došlo před dvěma týdny po Velké ceně Španělska.

 

Luca Bruno, ČTK/AP

"Máme pocit, že tím porušili pravidla, takže proto jsme ještě před závodem protestovali. Chceme, aby v tom bylo jasno," řekl šéf Red Bullu Christian Horner.

Pirelli skutečně společně s Mercedesem pneumatiky testovaly, což samo o sobě porušením pravidel je. Výrobce pneumatik však tvrdí, že za určitých podmínek mu jeho smlouva umožňuje provádět soukromé testy s jednotlivými týmy.

"Je to naprosto v pořádku. Můžeme provést testování na 1000 km s jakýmkoli týmem. Kontrakt s mistrovstvím světa v rallye je úplně stejný. Už jsme to dělali s jednou stájí, takže jsme požádali jinou, aby nám pomohla zase ona," uvedl šéf oddělení motorsportu v Pirelli Paul Hembery.

Testování na novou sezónu?

Ten tvrdí, že při testování šlo o vývoj pneumatik na novou sezónu. V žádném případě tím Mercedesu nemohla vzniknout výhoda pro Monako. "Vůbec to nesouvisí s tímhle závodem. Mercedes vůbec netušil, co testuje," dodal Hambery.

Vedení seriálu F1 se zatím ke kontroverzi nevyjádřilo. Jeden ze šéfů Mercedesu Niki Lauda však tvrdí, že dostali povolení od Mezinárodní automobilové federace (FIA). "Ptali jsme se FIA na to, jestli to můžeme udělat, a řekli nám 'ano'. Takže Mercedes neudělal naprosto nic špatného," řekl trojnásobný mistr světa.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1