Rubriky:

Formule 1

Pilot formule 1, nebo hiphopová hvězda? Hamilton by prý potřeboval přísnější metr

4. června 2013 13:32 - Praha

Jako by se odchodem z McLarenu zbavil železné koule u nohy. Lewis Hamilton od minulého roku, kdy se rozešel s britskou stájí a upsal se týmu Mercedes, prošel na první pohled patrnou proměnou. Podle bývalého jezdce formule 1 Johna Watsona je ale otázka, zda jde o proměnu k lepšímu.

 

Robert Pratta, Reuters

Hamilton působí na první pohled uvolněnějším dojmem, současně ale začíná čím dál víc připomínat hiphopovou hvězdu. „Teď už si vůbec nedělám hlavu s tím, co si lidé myslí o mých tetováních. Můžu jich mít, kolik chci, líbí se mi to. A můžu chodit, oblékat se a mluvit tak, jak chci," pochvaloval si mistr světa z roku 2008 volnější atmosféru v Mercedesu po Velké ceně Monaka.

Jedním z výstřelků britského jezdce byl i fakt, že od Bernieho Ecclestona vymámil regulérní akreditaci do paddocku pro svého buldoka jménem Roscoe. A to už byla pro některé konzervativnější povahy poslední kapka.

„Pes nemá v paddocku co dělat. Za prvé v tom šíleném kraválu musí nepředstavitelně trpět. A za druhé je to jasný signál, že Mercedes zašel v úlitbách pro Lewise až příliš daleko. Během jeho angažmá v McLarenu by takové manýry nikdy neprošly. Chtěl větší volnost a má ji, ale musí se rozhodnout, jestli chce být špičkový pilot formule 1, nebo hiphopová hvězda," čertil se třeba bývalý pilot John Watson v britském tisku.

Pořád se rozkoukává

Důvody rozhořčení jsou zřejmé. Hamilton v posledních závodech nestíhá tempo Nika Rosberga, který v minulých týdnech třikrát vyhrál kvalifikaci a v Monaku si suverénně dojel pro první vítězství v sezóně. Sám britský pilot to omlouval až příliš velkým tlakem, který jej po přechodu do nového prostředí svírá, a i šéf Mercedesu Ross Brawn je přesvědčený, že osmadvacetiletý pilot zkrátka potřebuje ještě trochu času na adaptaci. „Upřímně jsem o tom přesvědčený," poznamenal.

Rosbergovi hraje do karet tříletá zkušenost v Mercedesu, kde se rozkoukával po boku legendárního Michaela Schumachera. „Zjednodušeně: Nico ví naprosto přesně, který knoflík kdy zmáčknout, Lewis ty nejjemnější detaily stále odhaluje. Třeba za kým jít, když potřebujete probrat tamto, a s kým mluvit, když potřebujete zjistit něco dalšího. Jsme dobrá parta a pracujeme na tom. Je to jen otázka času," zopakoval Brawn.

pn, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1