Rubriky:

Formule 1

Tragédie v Kanadě! Jeřáb při odklízení monopostu F1 v Montrealu usmrtil komisaře

10. června 2013 07:52 - Montreal

Tragédie se udála během nedělní Velké ceny Kanady formule 1 v Montrealu, když jeřáb, který odstraňoval havarovaný monopost Mexičana Estebana Gutiérreze, smrtelně zranil jednoho z traťových komisařů.

 

Christinne Muschi, Reuters

"Je to hrůza. Zkazilo to celý víkend, který byl jinak perfektní. Jsem z toho zničený," řekl promotér montrealského závodu Francois Dumontier. Obětí byl podle něj asi osmatřicetiletý muž, který pracoval na okruhu deset let.

Traťový komisař asistoval u odstraňování Gutiérrezova monopostu Sauber poté, co mexický jezdec naboural sedm kol před koncem závodu. "Jeřáb zdvihl vůz, který komisař pomáhal přidržovat. V tu chvíli upustil vysílačku. Když se pro ni sehnul, klopýtl a jeřáb ho srazil a přejel," uvedla v prohlášení Mezinárodní automobilová federace.

Piloti v šoku

Piloti byli tragédií šokováni, dozvěděli se o ní až dlouho po závodu. "Je smutné slyšet takové zprávy. Práce maršálů není vždy vidět, ale bez jejich nasazení a obětavosti by motorsport nebyl," napsal vítěz kanadské Grand Prix a úřadující šampión Němec Sebastian Vettel na svém webu.

Rodině zesnulého komisaře kondoloval také Guttiérrez. "Modlíme se za něj i celou jeho rodinu. Odpočívej v pokoji," reagoval mexický jezdec na twitteru. "Jsem šokovaný a zarmoucený zprávou, že přišel o život člověk, který je tu proto, aby dbal na naši bezpečnost," přidal se Brit Jenson Button z McLarenu. "Dnes není co oslavovat," uvedl Španěl Fernando Alonso, který dojel na druhém místě za Vettelem.

Třetí případ za posledních 13 let

Jde o třetí případ úmrtí traťového komisaře při závodech F1 za posledních 13 let. V roce 2000 zemřel při Grand Prix Itálie v Monze Paolo Ghislimberti, kterého zasáhlo kolo utržené z vozu Němce Heinze-Haralda Frentzena. O rok později v Melbourne přišel podobným způsobem o život Graham Beveridge, kterého smrtelně zranilo kolo, jež po nehodě Kanaďana Jacquese Villeneuva a Němce Ralfa Schumachera proletělo ochrannou bariérou.

ras, ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1