Rubriky:

Formule 1

Alonso do Red Bullu nepůjde, chce dodržet smlouvu ve Ferrari

5. září 2013 21:24 - Monza

Španělský jezdec formule 1 Fernando Alonso ukončil spekulace, že by mohl z Ferrari zamířit do konkurenční stáje Red Bull. Mistr světa z let 2005 a 2006 před nedělní Velkou cenou na domovském okruhu v Monze prohlásil, že chce dodržet svou smlouvu v italském týmu.

 

Max Rossi, Reuters

"Byla spousta spekulací o Red Bullu, mojí roční přestávce, mnoho nejrůznějších drbů. Ale mně zbývají tři roky a půl ze smlouvy, kterou plánuji dodržet a možná i prodloužit. Jak jsem řekl, rád bych ukončil kariéru v nejlepším týmu na světě, kterým Ferrari je," řekl Alonso.

Dvaatřicetiletý Španěl vyhrál své tituly ještě v době, kdy jezdil za Renault. V pořadí letošního seriálu je osm závodů před koncem druhý, 46 bodů za obhájcem primátu Němcem Sebastianem Vettelem.

Spekulace o možném přestupu vyvolal krok Australana Marka Webbera, který se rozhodl na konci sezóny z formule 1 odejít. Novináři pak krátce nato zahlédli Alonsova manažera, jak mluví s šéfem Red Bullu Christianem Hornerem při červencové Velké ceně Maďarska. Jako Webberův nástupce byl však tento týden představen jiný Australan Daniel Ricciardo.

"V současnosti nemáme výsledky, jaké bychom si představovali, ale tvrdě pracujeme. Příští rok budou nová pravidla a otevřou dveře pro mnoho týmů, aby ukončily dominanci Red Bullu, kterou si udržuje v posledních letech," řekl Alonso.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1