Formule 1

V tréninku na Grand Prix Singapuru létal nejrychleji Vettel

20. září 2013 17:34 - Praha/Singapur

Sebastian Vettel je k nezastavení. Trojnásobný mistr světa jednoznačně ovládl páteční měřené tréninky na Velkou cenu Singapuru, v níž bude v neděli útočit na třetí vítězství v řadě. Zdařilou formu stáje Red Bull potvrdil pod umělým osvětlením na okruhu Marina Bay druhým nejrychlejším časem dne Vettelův stájový kolega Mark Webber.

Natashia Lee, Reuters

Prvnímu tréninku dominoval ještě za slunečního svitu pilot Mercedesu Lewis Hamilton s náskokem 365 tisícin sekundy na Webbera, třetí čas zajel Vettel. První ostrá kola naznačila výrazné zrychlení, Hamiltonovo maximum bylo o celé tři sekundy rychlejší než čas, který stačil k první příčce v úvodním měřeném tréninku loni.

Ještě rychlejší pak byla odpolední část, při níž si již jezdci zvykali na tmu okolo bariér a umělé osvětlení. O nejrychlejší čas se zprvu tahali jezdci Red Bullu s piloty Mercedesu, pak ale Vettel přezul na superměkké pneumatiky a zajel bezkonkurenčně nejlepší čas dne: 1:44,249 minuty. V pořadí za německým jezdcem se pak seřadili Webber, který ale po kontaktu s bariérou ztratil šest desetin sekundy, s Rosbergem, který už byl o víc než sekundu pomalejší.

Příliš spokojený nemohl být Fernando Alonso ze stáje Ferrari. Hlavní pronásledovatel Vettela v průběžném pořadí mistrovství světa byl nejlépe šestý a odpoledne dokonce ztrácel na německého jezdce přes 1,4 sekundy.

Velká cena Singapuru pokračuje v sobotu kvalifikací (15:00 SELČ, přímý přenos Nova Sport), nedělní závod startuje ve 14 hodin (přímý přenos Nova, on-line reportáž na Sport.cz).