Rubriky:

Formule 1

Webber bude pykat za autostop v závěru Velké ceny Singapuru

23. září 2013 10:50 - Singapur

Australský pilot formule 1 Mark Webber bude pykat za autostop v závěru nedělní Velké ceny Singapuru, po němž jej do depa dopravil na svém voze soupeř z Ferrari Fernando Alonso. Oba dostali od komisařů napomenutí za nebezpečné počínání, a protože v případě pilota Red Bullu šlo už o třetí varování během této sezóny (po Bahrajnu a Kanadě), bude to pro něj podle pravidel znamenat automaticky ztrátu deseti míst na startu příští Velké ceny v Koreji.

 

Profimedia.cz

Webber musel v posledním kole závodu odstavit hořící vůz, došel ale zpátky na trať a mávl si na kolemjedoucí Alonsa a Kimiho Räikkönena, kteří už mířili do depa. Španělský pilot Webberovi zastavil, vše se však seběhlo bezprostředně za ostrou levotočivou zatáčkou a stojícímu vozu a nastupujícímu Webberovi se museli na poslední chvíli vyhnout piloti Mercedesu Nico Rosberg a Lewis Hamilton.

"Byl to šok. Vyjedu ze zatáčky a tam stojí Fernando. Předjel jsem ho zprava, kdyby tamtudy nasedal Mark, byl bych ho přejel," zlobil se Hamilton. Rosberg o chvíli dříve minul Webbera jen těsně zleva.

Webber musel v závodě odstoupit ze čtvrtého místa. Suverénně zvítězil jeho německý týmový kolega a lídr šampionátu Sebastian Vettel před Alonsem a Räikkönenem.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1