Rubriky:

Formule 1

Hülkenberg dal Lotusu nůž na krk, do konce října chce mít jasno

9. října 2013 11:50 - Praha

Německý závodník Nico Hülkenberg se stal díky povedeným výkonům ve formuli 1 žádaným zbožím, zájem o jezdce stáje Sauber jeví hned několik týmů v čele s Lotusem, který hledá náhradu za Kimiho Räikkönena, jenž po sezóně odejde do Ferrari. Váhavý postoj Lotusu ale přiměl šestadvacetiletého jezdce k smělému činu: dal jednomu z předních týmů F1 ultimátum.

 

Mark Baker, ČTK/AP

Je jasné, že Lotus je pro Hülkenberga volbou číslo jedna. Není ale žádným tajemstvím, že tým není v ideální finanční kondici a finišuje s hledáním strategického partnera. A německý jezdec po zkušenosti z roku 2010, kdy mu tým Williams oznámil neprodloužení smlouvy až po skončení sezóny, nechce riskovat, že bude vybírat z okleštěné nabídky.

„Chci mít o své budoucnosti jasno, ale ne v listopadu. Musí to být vyřešeno do konce října, pak už bude pozdě. Přišel jsem na jezdecký trh s křížkem po funuse v roce 2010 a letos už to nehodlám riskovat," řekl Hülkenberg na rovinu britskému magazínu Autosport.

Kdyby se další z německých talentů skutečně Lotusu upsal, ocitl by se ve čtvrtém týmu za posledních pět sezón F1. Jako neloajální fluktuant se prý ale necítí. „O to se nestarám. Možná to není úplně ideální, ale určitě lze najít i pozitiva, protože se neustále posouváte dopředu. Samozřejmě, že z hlediska spolupráce s týmem a vývoje to není optimální. Ale přestupy mívají svůj důvod. A o tom to je," dodal Hülkenberg.

O místo v Lotusu se uchází rovněž Felipe Massa, který po sezóně uvolní místo Räikkönenovi ve Ferrari. O Hülkenberga zase evidentně stojí také tým Force India, z něhož po minulé sezóně odešel do Sauberu.

pn, Sport.cz

Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1