Rubriky:

Formule 1

Alonso prošel lékařskou kontrolou a může v Austinu závodit

15. listopadu 2013 09:45 - Austin

Španělský pilot Fernando Alonso prošel úspěšně zdravotní prohlídkou před nedělní Velkou cenou USA a bude moci v Austinu závodit. Jezdec Ferrari, jenž měl lehké problémy se zády po prudkém úhybném manévru v předchozí Grand Prix v Abú Zabí, sice stále není v perfektní kondici, start v posledních dvou závodech sezóny ale podle lékařů zvládne.

 

Ahmed Jadallah, Reuters

Alonso měl bolesti zad od tvrdé boční kolize s Jeanem-Éricem Vergnem z Toro Rosso, po níž prudce vybočil mimo trať a při manévru čelil podle čidla ve svém monopostu boční síle 28 G. Rutinní lékařská kontrola, která po takové zátěži automaticky následuje, neodhalila v Abú Zabí žádné konkrétní zranění. Španělského pilota ale v uplynulém týdnu trápily bolesti zad, které tlumil léky.

Problémy se závratěmi

Podle listu AS má Alonso stále problémy se závratěmi. Před několika dny ovšem dostal povolení závodit od svého lékaře ve Španělsku a nyní prošel i oficiální kontrolou na okruhu v Austinu. "Jsem rád, že jsem dostal od doktorů souhlas a budu o víkendu závodit," napsal Alonso na twitteru.

Od Ferrari nicméně dostal ještě den volna na zotavení. "Jelikož zatím není v perfektním stavu, tým rozhodl, že by měl ještě den odpočívat, aby se co nejvíce zotavil," uvedli zástupci italské stáje.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1