Rubriky:

Formule 1

Šest týmů F1 využilo nabídku na mimořádné testování s Pirelli

9. prosince 2013 21:06 - Paříž

Šestice týmů formule 1 bude příští týden testovat na okruhu v Bahrajnu pneumatiky Pirelli. Zástupci Mezinárodní automobilové federace FIA na zasedání v Paříži uvedli, že nabídku na mimořádné zkušební jízdy využily stáje Red Bull, Mercedes, Ferrari, McLaren, Force India a Toro Rosso.

 

pirelli.f1sport.cz

Testování je podle současných pravidel F1 až do konce tohoto roku zakázané. Výhradní dodavatel obutí Pirelli, jenž v této sezóně čelil kritice kvůli nespolehlivosti svých pneumatik, ale z bezpečnostních důvodů požádal o výjimku, aby získal pro vývoj nových modelů pro příští rok více dat.

Pozvánku na mimořádné testování, které je na okruhu Sáchir naplánováno od 17. do 19. prosince, dostaly všechny týmy, využila ji ale jen šestice. První regulérní zkušební jízdy jsou na programu koncem ledna ve španělském Jerezu.

Pirelli se chce rozšířením ostrých testů vyhnout opakování situace z letošní britské Grand Prix, při níž několika pilotům explodovaly pneumatiky. Italský výrobce pak musel změnit jejich konstrukci a potíže vyřešil přidáním kevlaru.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1