Rubriky:

Formule 1

Záchranáři po třech týdnech objevili pod sněhem zázračný Schumacherův náramek, který pilota ochraňoval

20. ledna 2014 16:15 - Grenoble/Praha

Zázračný Schumacherův talisman je zachráněn. Francouzská rozhlasová stanice France Blue Isere oznámila, že jedenadvacet dnů po vážné nehodě německého pilota F1 se podařilo horským záchraňářům v Meribel objevit pod sněhem Schumacherův náramek z korálků. Talisman pocházející z Tibetu nosil Schumi na ruce celý život a věřil v jeho zázračnou moc. Náramek ho skutečně ochraňoval, neboť během celé dlouhé kariéry se Michaelovi vážná zranění vyhýbala. Při pádu na sjezdovce ve francouzských Alpách však talisman Shamballa ztratil.

 

Profimedia.cz

Už po Schumacherově transportu do nemocnice v Grenoblu Michaelova manželka zjistila, že magický náramek zmizel. Marně nechala prohledat sanitku i vrtulník, zbytečně se pátralo v nemocnici. Talisman nebyl k nalezení.

Záchranářům pomohl skener

Až po jedenadvaceti dnech ho členové horské služby objevili hluboko pod sněhem v místě, kde Schumacher vážné zranění utrpěl. Schumacherova manželka Corinna dokonce vypsala odměnu pro toho, kdo náramek Shamballa objeví.

„Členům francouzské horské služby se podařilo Schumacherův náramek objevit mezi svahy Biche a Kamzík, kde k nehodě došlo," informovala lokální rozhlasová stanice France Blue Isere. Její šéfredaktor Lépold Strajnic pravdivost nálezu pro německý Bild potvrdil a dodal, že záchranářům pomohl v pátrání v hlubokém sněhu skener.

Schumi byl pověrčivostí proslulý

Schumacher, jenž leží po nárazu na skálu v nemocnici v Grenoblu v umělém spánku a jeho stav zůstává nadále velmi vážný, byl svou pověrčivostí proslulý. Zmiňovaný náramek nesundal z ruky ani při závodech F1, navíc nosil třeba i náhrdelník se žraločím zubem a další amulety a talismany.

Po nálezu kouzelného náramku teď všichni doufají, že přinese Schumacherovi zase štěstí a bude ho ochraňovat v nejtěžších životních chvílích.

zp, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1