Rubriky:

Formule 1

Potvrzeno! Lékaři v Grenoblu začali probouzet Schumachera

30. ledna 2014 12:49 - Grenoble

Lékaři na klinice v Grenoblu začali probouzet Michaela Schumacher z umělého spánku. Informaci ve čtvrtek potvrdila pro deník Bild manažerka legendárního pilota formule 1 Sabine Kehmová.

 

Radu Sigheti, Reuters

Sedminásobný mistr světa F1 utrpěl 29. prosince při lyžování na sjezdovce v Méribelu vážné zranění hlavy. Byl dvakrát operován a udržován v umělém spánku.

Mějte informace ze sportu vždy po ruce! Stáhněte si do telefonu aplikaci Sport.cz na Google Play a AppStore.

Francouzský sportovní deník L'Équipe přinesl ve středu informaci, že lékaři začali Schumachera postupně probouzet, Kehmová však zprávu potvrdila až dnes.

"Michaelovy dávky sedativ se začnou snižovat, aby mohl být zahájen proces probouzení, který ale může trvat velmi dlouho," uvedla Kehmová v krátkém oficiálním prohlášení. Ve 13:45 dorazil na kliniku i závodníkův otec Rolf.

Schumacher vjel dva dny před silvestrem do neupraveného terénu mezi dvěma sjezdovkami a při pádu narazil hlavou do kamene. Německý jezdec utrpěl vážné zranění mozku a po dvou operacích byl uveden do umělého spánku, aby jeho tělo lépe zvládalo kritický stav, který se následně podařilo stabilizovat. V kómatu prožil čtyři týdny.

jsv, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1