Rubriky:

Formule 1

Tiché motory a nikdo na trati? Taková formule 1 je totální fraška, prská Ecclestone

31. ledna 2014 13:23 - Jerez

Tak takhle tedy ne. Promotér formule 1 Bernie Ecclestone pozorně sleduje testování v Jerezu a je přímo zděšen, jakým směrem se královská motoristická třída ubírá. „Totální fraška! Lidé chtějí hluk a něco výjimečného, právě o tom je formule 1. Nyní máme jen tiché motory a nikoho na trati,“ láteří 83letý Brit v rozhovoru pro Daily Mail.

 

Marcelo Del Pozo, Reuters

Formule 1 prošla dalšími technickými úpravami. Vlivem zavedení šestiválcových turbomotorů má začít takzvaná zelená éra.

Mějte informace ze sportu vždy po ruce! Stáhněte si do telefonu aplikaci Sport.cz na Google Play a AppStore.

„Co jsme měli, bylo podle mě dobré. Nemyslím si, že jsme potřebovali změnu. Neznepokojuje mě ani tak televizní publikum, ale lidé navštěvující závody. Milují hluk a takto to mají rádi, je to totiž něco jiného. Doufám, že o ně nepřijdeme," obával se Bernie Ecclestone již koncem loňského roku.

První dny v Jerezu jeho obavy jen potvrdily. „Věděl jsem, že to bude takové - totální fraška. FIA a týmy trvaly na nových motorech, ale pokud chtějí závodit takhle, měly by jít do Le Mans," vzteká se Ecclestone pro Daily Mail.

„Mluví třeba o šetření paliva. K tomu, aby toho dosáhli, přece nepotřebují nové motory. Měli by mít menší motorhomy a nepotřebovali by jezdit kolem Evropy s tolika kamióny. Takový Mercedes s sebou všude bere 23 kamiónů. Pokud chtějí fakt šetřit palivo, měli by s tím přestat. Všechno kolem nových motorů je totálně absurdní. Lidé chtějí hluk a něco výjimečného, právě o tom je formule 1. Nyní máme jen tiché motory a nikoho na trati," vede si nejlépe postavený muž formule 1 svou.

Našel tak jediný klad. Nikdo neví, co může po změnách od nové sezóny očekávat. „Může to být mimořádně zajímavý ročník, nepředpovídatelný. To je na tom vzrušující," připouští Ecclestone.

dos, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1