Rubriky:

Formule 1

Ferrari bylo jasné dávno, teď Iceman Räikkönen odtajnil svoji letušku

10. února 2014 07:40 - Helsinky

Když změna, tak se vším všudy. Dokonale to platí pro Kimiho Räikkönena. Za který tým bude Fin jezdit v nové sezóně MS formule 1, bylo jasné už v září minulého roku a nijak zvlášť se to netajilo. Jeho soužití s Lotusem bylo neudržitelné.

 

Facebook

Nově začal i v osobním životě, i když dlouhé měsíce to pro změnu bylo jen v rovině dohadů zahaleno tajemstvím.

Mějte informace ze sportu vždy po ruce! Stáhněte si do telefonu aplikaci Sport.cz na Google Play a AppStore.

Letuška Minttu Virtanenová bývala loni při závodech šikovně ukryta ve štábu, který se kolem Fina pohyboval. K vidění údajně byla už při loňské letní GP Maďarska. Ale neobjevila se ani zmínka o tom, že by právě ona byla pilotovou přítelkyní.

Ale teď je vše venku. „A už je to vážnější," píše finský list Seiska. Prý již od podzimu. V té době ještě doznívaly ozvěny pilotova odchodu z Lotusu, který frustraci dával najevo i takovými pozoruhodnostmi jako bylo vyvěšení obrázku kopulujících králíků na Twitteru. Čtyřiatřicetiletý jezdec známý přezdívkou Iceman v té době také hrozil bojkotem některých závodů, když mu nebudou uhrazeny údajné dluhy ze strany týmu.

Po listopadové operaci zad už byl podle všeho při rehabilitaci v plné péči svůdné slečny. A je podle všeho zamilován až po uši. Vyrážejí spolu i na lyžařské výlety, z jednoho z nich je snímek, který se objevil na Facebooku.

Räikkönen se zhruba před rokem rozešel s Jenni Dahlmannovou (32), vztah trval dvanáct let, dvě třetiny z toho spolu byli oddáni. S Miss Skandinávie 2001 žil Räikkönen na svém statku ve Švýcarsku. Ale s přibývajícími léty nastával problém. On neustále cestoval s kolotočem formule 1 po celém světě, zatímco Jenni trávila čas hlavně ve stáji s jezdeckým instruktorem.

Co ještě kromě lyží spojuje Räikkönena s letuškou? Finské noviny je coby celebrity zachytily při popíjení v různých klubech v Helsinkách. Jak píše list Seiska šestadvacetiletá Minttu už bydlí v pilotově luxusní vile na ostrově poblíž Helsink. Je to asi vskutku vážné. „Kimi konečně bude mít stabilní zázemí," usoudil Bild s výhledem na novou sezónu, v níž Fin bude v ambiciózním Ferrari parťákem dalšího exmistra světa  Fernanda Alonsa ze Španělska a zkusí zrušit Vettelovu nadvládu.

vap, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Formule 1