Rubriky:

Formule 1

Rudý útok na titul! Ferrari se nebojí střetu hvězd

12. března 2014 20:46 - Maranello

Tohle bude rudý útok na titul! Šéfové Ferrari přivábili do týmu Kimiho Räikkönena, který v roce 2007 přivedl slavnou stáj z Maranella k zatím poslednímu triumfu ve formuli 1. Co může jejich plány narušit? Třeba rivalita Fina s Fernandem Alonsem.

 

ferrari.com

Ferrari disponuje zřejmě nejsilnější jezdeckou dvojicí. Mistr světa z let 2005 a 2006 Alonso skončil loni druhý, Räikkönen obsadil s Lotusem páté místo a v nejslavnějším týmu zaujal místo po Felipe Massovi. Bude tohle fungovat, nestřetnou se dvě příliš velká ega?

„Nemám s týmovými kolegy problémy. Chovám k nim respekt a totéž čekám od nich. S Fernandem jsem našel společnou řeč," krotí obavy fanoušků Räikkönen.

„Kimi je velký jezdec, není konfliktní, já také ne. Nevidím důvod k nevraživosti. Náš cíl je společný: vrátit titul Ferrari. Budeme spolu na trati bojovat, ale férově a pro tým. Jinak máme každý svůj život," přidává se Alonso.

Domenicali: Räikkönen se vrátil dospělejší a lepší

Rozbroje odmítá i vedení stáje. „Kimiho návrat se nezrodil ze dne na den. Fernando věděl, že přijde a kdo bude jeho týmovým kolegou. Kimi se k nám vrátil dospělejší a lepší. Vyzrál," je si jistý šéf týmu Stefano Domenicali.

Räikkönen odešel od Ferrari dva roky po triumfu – a ne zrovna v dobrém. Dvě sezóny závodil v rallye a na zámořských okruzích, další dvě pak jezdil F1 v Lotusu. „Hodně jsme o něj stáli a jsem přesvědčen, že jsme schopni dosáhnout velkých úspěchů," opakuje Domenicali.

Kdo se ale bude těšit jako jednička větší podpoře? „U nás není stanoven jezdec číslo jedna. Oba mají stejné podmínky a společným úsilím celého týmu je, aby jeden z nich tu jedničku vybojoval na svůj vůz pro příští sezónu," zdůrazňuje boss týmu.

K triumfu by měl dopomoci nový monopost F14 T. „Vypadá a chová se velmi dobře. Rozhodně ale nebudu dělat prognózy dopředu. Víte, jak to pak končívá," odmítá Räikkönen slibovat vítězství.

Karel Felt, Sport.cz, Právo

Kdo bude v sezóně z jezdců stáje Ferrari lepší?

Zrušit


Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1