Rubriky:

Formule 1

O diskvalifikaci Ricciarda se jednalo pět hodin, Red Bull ji odmítl

16. března 2014 16:46 - Melbourne

Téměř pět hodin trvalo v Melbourne jednání o osudu pilota formule 1 Daniela Ricciarda, než se z domácího hrdiny Velké ceny Austrálie stala kolem půlnoci místního času tragická postava. Verdikt komisařů o diskvalifikaci připravil nováčka týmu Red Bull o životní druhé místo.

 

David Gray, Reuters

Pro mistrovskou stáj byl Ricciardův výsledek na trati náplastí na fiasko německého šampióna Sebastiana Vettela, který v závodě skončil už po pěti kolech. I proto bezprostředně po vynesení verdiktu představitelé týmu přispěchali s oznámením, že se odvolají.

Z jejich prohlášení vyplývá, že svoji obhajobu postaví na zpochybnění přesnosti jednotlivých přístrojů měřících spotřebu paliva. Podle nových pravidel vozy mohou v závodě využít maximálně 100 kilogramů benzinu, jeho maximální spotřeba navíc nesmí přesáhnout 100 kg za hodinu. A právě tomuto předpisu Ricciardo podle komisařů nevyhověl.

V Red Bullu jsou však přesvědčeni, že k porušení pravidel nedošlo. K nesrovnalostem ve výsledcích měření prý docházelo v Melbourne od pátečních tréninků.

"K nepřesnostem zařízení FIA měřícího průtok paliva docházelo napříč boxovou uličkou po celý víkend. My i (dodavatel motorů) Renault jsme přesvědčeni, že množství benzinu, které šlo do motoru, neodporovalo pravidlům," uvádí se v prohlášení týmu. Protestem se bude zabývat grémium Mezinárodní automobilové federace FIA v Paříži.

Ricciardo se verdiktu na trati nedočkal. Zatímco na stupních vítězů před domácím publikem zářil a rozdával široké úsměvy, potom dlouho čekal v depu na rozhodnutí. Když se jednání protahovalo, opustil hodinu před půlnocí okruh. "Ať už z toho bude cokoliv, jsem pyšný na to, čeho jsem dnes dosáhl. Převažují pozitivní stránky," řekl na odchodu.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1