Rubriky:

Formule 1

Pilotka Susie Wolffová o sobě dala vědět! Při testování porazila Vettelovu Suzie

14. května 2014 20:54 - Barcelona

Byly to jen testovací jízdy formule 1, ale i tak je to překvápko. Pilotka Susie Wolffová ve středu v Barceloně absolvovala první úspěšné testování s vozem Williams FW36. Jednatřicetiletá Britka dokonce zajela pátý čas. A co víc? Připsala si mimo jiné skalp čtyřnásobného mistra světa Sebastiana Vettela a jeho letošního vozu Red Bull nazvaného "Suzie".

 

Williams F1

Wolffová, manželka výkonného ředitele stáje Mercedes, zajela čas 1:27,280 a Vettela porazila téměř o sedm desetin sekundy. Německý šampión měl znovu technické problémy a byl sedmý. Co přesně třetího muže průběžného pořadí MS brzdilo, tým neoznámil.

Neúspěšný experiment má za sebou dosavadní suverén šampionátu Mercedes, jehož piloti Lewis Hamilton a Nico Rosberg po pěti Velkých cenách vládnou šampionátu. Ve snaze vrátit formulím jejich charakteristický zvuk, o který letos přišly přechodem na turbomotory, měly výfuky "Stříbrných šípů" nové zakončení, trochu připomínající megafon či jihoafrickou trubku vuvuzelu.

"Bohužel to nefungovalo tak, jak jsme doufali. Nebylo to hlasitější. Budeme muset přijít na nějaké jiné řešení," uvedl na twitteru Němec Rosberg, jenž byl druhý za Venezuelanem Pastorem Maldonadem s lotusem.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1