Živě

Konec spekulací o zájmu Mercedesu o Alonsa, Rosberg prodloužil smlouvu

23. května 2014 11:04 - Praha/Monte Carlo

Stáj Mercedes, která po letošní významné změně v pravidlech vládne formuli 1, si pojistila i do další sezóny služby stávající jezdecké dvojice. Lewis Hamilton má jistotu kontraktu až do roku 2015 a před Velkou cenou Monaka prodloužil smlouvu o dva roky také Nico Rosberg. Mercedes tak utnul sílící spekulace o zájmu na příchodu Fernanda Alonsa z Ferrari.

 

Juan Medina, Reuters

Rosbergův stávající kontrakt platil do konce letošní sezóny. Mluvčí Mercedesu ale v Monte Carlu řekl serveru BBC, že tým má s oběma jezdci „dlouhodobé svazky", což naznačuje prodloužení Rosbergovy o dva roky.

Tato informace přitom přišla jen pár dnů poté, co šéf automobilky Mercedes-Benz Dieter Zetsche pěl chválu na Fernanda Alonsa a označil španělského jezdce za „zřejmě nejlepšího pilota ve formuli 1". Tento výrok jen posílil spekulace o zájmu Mercedesu o dvojnásobného mistra světa, které se vynořily během Velké ceny Španělska.

Mercedes ale celou záležitost korigoval tím, že výrok byl vytržený z kontextu. Zetsche měl dodat, že Mercedes disponuje nejlepší jezdeckou dvojicí v seriálu, což prý média nezveřejnila.

pn, Sport.cz

Sport 1 Velká cena Maďarska - kvalifikace dnes 15:00
20210731T15:00:00+0200
Velká cena Maďarska - kvalifikace
Velká cena Maďarska - kvalifikace
Velká cena Maďarska - kvalifikace

Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.