Renault vyměnil po kritice motorů vedení společnosti

3. července 2014 20:06 - Silverstone

Personálními změnami ve vedení zareagoval Renault, dodavatel motorů pro čtveřici týmů formule 1, na ostrou kritiku šéfa stáje Red Bull Christiana Hornera. Společnost Renault Sport F1 dnes oznámila, že Jean-Michel Jalinier rezignoval na místo předsedy a výkonného ředitele. V předsednické funkci ho nahradí Jerome Stoll, místo ředitele zaujme bývalý šéf stáje Caterham Cyril Abiteboul.

 

Hans Klaus Techt/Pool, Reuters

Horner minulý týden po nevydařené Velké ceně Rakouska označil spolehlivost motorů Renault za "neakceptovatelnou". Sebastian Vettel, jenž s agregáty Renault získal v předchozích čtyřech sezónách čtyři mistrovské tituly v řadě, v této sezóně kvůli poruchám tři závody nedokončil a v ostatních se obvykle spíše trápil.

Stoll s Abiteboulem se podle vyjádření firmy soustředí na vývoj nového motoru pro příští rok, protože týmy v průběhu sezóny nemohou modely měnit. Zároveň se ovšem pokusí zlepšit i spolehlivost a výkon současného agregátu.

ČTK

Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1


Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned třiadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.