Rubriky:

Formule 1

Živě

Renault vyměnil po kritice motorů vedení společnosti

3. července 2014 20:06 - Silverstone

Personálními změnami ve vedení zareagoval Renault, dodavatel motorů pro čtveřici týmů formule 1, na ostrou kritiku šéfa stáje Red Bull Christiana Hornera. Společnost Renault Sport F1 dnes oznámila, že Jean-Michel Jalinier rezignoval na místo předsedy a výkonného ředitele. V předsednické funkci ho nahradí Jerome Stoll, místo ředitele zaujme bývalý šéf stáje Caterham Cyril Abiteboul.

 

Hans Klaus Techt/Pool, Reuters

Horner minulý týden po nevydařené Velké ceně Rakouska označil spolehlivost motorů Renault za "neakceptovatelnou". Sebastian Vettel, jenž s agregáty Renault získal v předchozích čtyřech sezónách čtyři mistrovské tituly v řadě, v této sezóně kvůli poruchám tři závody nedokončil a v ostatních se obvykle spíše trápil.

Stoll s Abiteboulem se podle vyjádření firmy soustředí na vývoj nového motoru pro příští rok, protože týmy v průběhu sezóny nemohou modely měnit. Zároveň se ovšem pokusí zlepšit i spolehlivost a výkon současného agregátu.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1


MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.