Rubriky:

Formule 1

Živě

Alonso si řekl o výrazné navýšení platu, píší v Německu

5. srpna 2014 14:12 - Maranello

O nemalé zvýšení výplaty si podle německého deníku Bild řekl španělský pilot formule 1 Fernando Alonso týmu Ferrari. Pokud italská stáj na jezdcovy podmínky přistoupí, Alonso bude pobírat v letech 2017 až 2019 35 miliónů eur za sezónu, tedy přes 967 miliónů korun. Šlo by o jednu z nejlukrativnějších smluv v historii sportu.

 

David W Cerny, Reuters

Třicetiletý Španěl, který ve Ferrari působí od roku 2010, v současnosti pobírá 18 miliónů eur za sezónu. Kdyby mu vedení rudé stáje na jeho podmínky přistoupilo, stal by se z něj nejlépe placený pilot formule 1 v historii.

Tím je zatím Němec Michael Schumacher, který taktéž ve Ferrari pobíral 25 miliónů eur za sezónu.

Alonso, mistr světa z let 2005 a 2006, je dlouhodobě považovaný za jednoho z nejlepších pilotů nejslavnější motoristické soutěže. V letošním roce bodoval ve všech jedenácti dosavadních Velkých cenách a celkově figuruje na čtvrté pozici. A to i přesto, že Ferrari nemá příliš konkurenceschopný tým.

S vozem ferrari vybojoval tři tituly vicemistra světa a jednou skončil čtvrtý.

oc, ČTK, Sport.cz

Schválí vedení Ferrari Alonsův požadavek na zvýšení gáže?

Zrušit


Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1


MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.