Rubriky:

Formule 1

Rosberg vyvázl z kolize s Hamiltonem s varováním od Mercedesu

29. srpna 2014 15:29 - Londýn

Německý pilot formule 1 Nico Rosberg se omluvil za kolizi s týmovým kolegou Britem Lewisem Hamiltonem v nedělní Velké ceně Belgie a přijal varování, které mu vedení stáje Mercedes po disciplinárním řízení udělilo. K přísnějšímu potrestání výkonný ředitel Toto Wolf a technický ředitel Paddy Lowe po schůzce s oběma jezdci nesáhli.

 

Geert Vanden Wijngaert, ČTK/AP

Vedoucí muž světového šampionátu přijal podle oficiálního vyjádření stáje zodpovědnost za srážku, k níž došlo ve druhém kole závodu ve Spa, a omluvil se za svou chybu. Šéfové týmu německého pilota varovali, že další podobný incident už nebudou tolerovat.

Oba jezdci, kteří spolu bojují o titul mistra světa, prý na schůzce v sídle Mercedesu v Brackley souhlasili s tím, že budou respektovat stájové pravidlo číslo 1, které říká, že mezi vozy týmu nesmí během závodu nikdy dojít ke kontaktu.

Rosberg vede po belgické Grand Prix, v níž skončil druhý, průběžné pořadí seriálu o 29 bodů před Hamiltonem, který musel po kolizi ze závodu odstoupit. Bezprostředně po závodu britský pilot kolegu obvinil, že do něho vrazil schválně, podle Rosberga šlo ale o normální závodní střet.

Mezinárodní automobilová federace FIA už začátkem týdne oznámila, že se nebude kolizí jezdců Mercedesu zabývat.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1