Rubriky:

Formule 1

Stáje F1 neuvažují o bojkotu říjnové Velké ceny Ruska

7. září 2014 14:08 - Monza

Stáje formule 1 neuvažují, že by kvůli ukrajinskému konfliktu přistoupily k bojkotu říjnové Velké ceny Ruska. Podle zástupců týmů je rozhodnutí o případném zrušení závodu v kompetenci Mezinárodní automobilové federace (FIA), ta ale zatím žádné sankce neplánuje.

 

Yves Herman, Reuters

„Dosud jsme žádný oficiální názor nebo stanovisko FIA nedostali a myslím, že bychom si měli počkat na to, co řeknou. Tohle je úkol FIA," prohlásil šéf stáje Mercedes Toto Wolf před Velkou cenou Itálie v Monze. Zabývat se otázkou bojkotu Ruska se nechtěli ani další zástupci stájí. „Když se tam bude konat závod, budeme tam," řekl šéf Red Bullu Christian Horner. Stejné stanovisko zaujali i jeho další kolegové.

Podle sportovního ředitele dodavatele pneumatik pro F1 Pirelli Paula Hemberyho převáží obchodní zájmy. „Rusko je pro nás důležitou zemí, my tam máme dvě továrny," konstatoval.

Diskusi o ruské Grand Prix, která by se měla jet 12. října na novém okruhu v dějišti olympijských her v Soči, se tento týden snažil vyvolat Fin Ari Vatanen. Bývalý mistr světa v rallye a blízký spolupracovník předsedy FIA Jeana Todta vyzval promotéra seriálu Bernieho Ecclestonea a týmy F1, aby závod zrušili.

„Často se říká, že by formule 1 neměla míchat dohromady politiku a sport, ruský režim už ale politiku a sport nehorázným způsobem smíchal, takže musíme odpovědět. Je na Berniem a majitelích (CVC), aby závod zrušili," řekl Vatanen, bývalý člen Evropského parlamentu, britskému listu The Telegraph.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1