Rubriky:

Formule 1

Po 254 dnech doma! Schumacher byl propuštěn z kliniky v Lausanne

9. září 2014 15:28 - Praha/Lausanne
(Aktualizováno: 9. září 2014 16:24)

Další posun v léčbě Michaela Schumachera! Legendární pilot formule 1 byl v úterý propuštěn ze specializované rehabilitační kliniky v Lausanne a bude v další rekonvalescenci po vážném zranění hlavy a mozku, které si způsobil při lyžování před loňským Silvestrem, pokračovat ve svém sídle v Glandu na břehu Ženevského jezera. Zprávu zveřejnila manažerka sedminásobného mistra světa Sabine Kehmová.

 

Caren Firouz, Reuters

Schumacher byl do domácího ošetřování propuštěn přesně po 254 dnech strávených nejprve na neurochirurgickém oddělení kliniky v Grenoblu a posléze v Lausanne.

"Odteď bude Michaelova rehabilitace pokračovat doma. S ohledem na závažnost zranění udělal v posledních týdnech a měsících pokroky, má před sebou ale stále dlouhou a těžkou cestu. Rádi bychom vyjádřili naši vděčnost celému týmu kliniky v Lausanne za jejich svědomitou a odpovědnou práci," uvedla Kehmová v prohlášení pro média.

Otazníky zůstaly

Schumacher utrpěl vážný úraz 29. prosince loňského roku na sjezdovce ve francouzském Méribelu, kde vjel na neupravený úsek sjezdovky a narazil hlavou do skály. I když měl přilbu, těžkým zraněním hlavy a mozku se nevyhnul a lékaři v Grenoblu, kam byl převezen, jej museli dvakrát operovat.

Po zákrocích byl vítěz 91 Velkých cen udržován čtyři týdny v umělém spánku, na konci ledna jej lékaři začali postupně probouzet. V dubnu Kehmová informovala, že 45letá legenda F1 místy nabývá vědomí, do stavu umožňujícího převoz na specializovanou kliniku u Ženevského jezera se ale Schumi dostal až v polovině června, což vyvolalo celou řadu spekulací o vážnosti následků zranění. "To nejhorší je za námi," vyslala do světa nadějný vzkaz jeho manželka Corinna po transportu do Lausanne.

Nejasnosti, jaké jsou Schumacherovy vyhlídky na uzdravení po těžkém úraze a dlouhém pobytu v kómatu, nicméně přetrvávají. Ani po propuštění z Lausanne totiž Kehmová žádné podrobnosti nezveřejnila. "Opět prosíme o respekt k soukromí Michaelovy rodiny a nevytváření spekulací ohledně Michaelova zdravotního stavu," uvedla v prohlášení.

pn, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1