Formule 1

Hamilton v kvalifikaci těsně porazil Rosberga. Sakra! čertil se Němec

20. září 2014 16:06 - Singapur

Mercedes potvrdil svoji letošní dominanci ve formuli jedna i v sobotní kvalifikaci na Velkou cenu Singapuru, kterou Stříbrné šípy zcela ovládly. Nejrychlejší čas zajel průběžně druhý muž šampionátu Lewis Hamilton, jenž o pouhých sedm tisícin sekundy porazil lídra celkového pořadí, stájového kolegu a největšího rivala Nika Rosberga. Britský mistr světa z roku 2008 tak vybojoval už šestou pole position v sezóně.

Tim Chong, Reuters

Německého pilota také těsná porážka od týmového kolegy pořádně naštvala. „Sakra!" čertil se do týmového rádia, když mu jeho inženýr sdělil, že zaostal za Hamiltonem o pouhých sedm tisícin sekundy.

Britský pilot se bude v nedělním závodě snažit opět něco ukrojit z dvaadvacetibodové ztráty na Rosberga.

Velmi dobře si vedl i Daniel Riciardo z Red Bullu, který nakonec obsadil třetí příčku. Čtyřnásobný mistr světa Sebastian Vettel, který měl v pátečním tréninku velké problémy s motorem, skončil čtvrtý.

Pilot Ferrari Fernando Alonso, jenž byl v pátečním tréninku druhý a v sobotním zajel nejlepší čas, skončil se ztrátou 226 tisícin sekund pátý a nejlepší šestku uzavřel Felipe Massa s williamsem.