Hamilton v kvalifikaci těsně porazil Rosberga. Sakra! čertil se Němec

Mercedes potvrdil svoji letošní dominanci ve formuli jedna i v sobotní kvalifikaci na Velkou cenu Singapuru, kterou Stříbrné šípy zcela ovládly. Nejrychlejší čas zajel průběžně druhý muž šampionátu Lewis Hamilton, jenž o pouhých sedm tisícin sekundy porazil lídra celkového pořadí, stájového kolegu a největšího rivala Nika Rosberga. Britský mistr světa z roku 2008 tak vybojoval už šestou pole position v sezóně.

Brit Lewis Hamilton při kvalifikaci na Velkou cenu Singapuru.

Německého pilota také těsná porážka od týmového kolegy pořádně naštvala. „Sakra!" čertil se do týmového rádia, když mu jeho inženýr sdělil, že zaostal za Hamiltonem o pouhých sedm tisícin sekundy.

Britský pilot se bude v nedělním závodě snažit opět něco ukrojit z dvaadvacetibodové ztráty na Rosberga.

Velmi dobře si vedl i Daniel Riciardo z Red Bullu, který nakonec obsadil třetí příčku. Čtyřnásobný mistr světa Sebastian Vettel, který měl v pátečním tréninku velké problémy s motorem, skončil čtvrtý.

Pilot Ferrari Fernando Alonso, jenž byl v pátečním tréninku druhý a v sobotním zajel nejlepší čas, skončil se ztrátou 226 tisícin sekund pátý a nejlepší šestku uzavřel Felipe Massa s williamsem.