Rosberg bojuje o návrat do čela seriálu, v Japonsku získal pole position

Nico Rosberg získal osmou pole position v sezóně a má velkou šanci vrátit se do čela seriálu. Na britského kolegu Hamiltona ztrácí pouhé tři body. Německý pilot vyhrál kvalifikaci na Velkou cenu Japonska formule 1 před lídrem mistrovství světa Lewisem Hamiltonem. Oba velké rivaly dnes dělilo 197 tisícin sekundy. Do druhé řady za mercedesy se seřadí williamsy. Třetí místo v kvalifikaci obsadil Valtteri Bottas, čtvrtý byl Felipe Massa.

Nico Rosberg po vítězné kvalifikaci v Suzuce.

Až devátý čas zajel vítěz předchozích dvou Grand Prix v Suzuce a úřadující šampion Sebastian Vettel, jenž krátce před startem kvalifikace oznámil, že po této sezoně opustí po šesti letech stáj Red Bull.

Nedělní Grand Prix by měla začít v 8:00 SELČ, pokud nenastanou komplikace kvůli hrozícímu tajfunu Phanfone.

Kvalifikace na Velkou cenu Japonska, závod mistrovství světa vozů formule 1 v Suzuce:
1. Rosberg (Něm./Mercedes) 1:32,506