Rubriky:

Formule 1

FIA zvažuje ve formuli 1 omezení rychlosti v kritických úsecích

10. října 2014 18:58 - Soči

Těžká havárie francouzského pilota Julese Bianchiho ve Velké ceně Japonska formule 1 na okruhu v Suzuce možná přiměje Mezinárodní automobilovou federaci (FIA) k zavedení omezené rychlosti v situacích, kdy budou piloti míjet nebezpečné úseky na okruhu. Nová bezpečnostní pravidla by však mohla vstoupit v platnost nejdříve od příštího roku, nedělní Grand Prix v Soči se žádné změny týkat nebudou.

 

Toru Hanai, Reuters

"Samozřejmě budeme se vším velice opatrní. Nic ale nebudeme rovnou měnit," řekl před premiérou formule 1 v Rusku závodní ředitel FIA Charlie Whiting. O případných úpravách bezpečnostních opatření chce FIA s týmy jednat, první schůzka by se měla v Soči uskutečnit už v sobotu.

Podle Whitinga je důležité se z nehody francouzského pilota Marussie poučit. Cílem opatření proto podle něho musí být, aby jezdci měli monoposty v kritických místech pod lepší kontrolou. Jednou ze zvažovaných možností je, že bude stanoveno, "jak rychle mohou auta v určitých sektorech jet," řekl Whiting v Soči.

Bianchi havaroval v nedělní japonské Grand Prix na okruhu v Suzuce ve stejném místě, kde dříve vyletěl z trati Adrian Sutil, a ve vysoké rychlosti narazil do jeřábu, který odklízel monopost německého pilota. Pětadvacetiletý Francouz při tom utrpěl vážné zranění hlavy a musel se podrobit operaci. Jeho stav je podle posledních informací stále kritický, ale stabilní.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1